• 021-22096710
  • شهرک غرب - بلوار فرحزادی - خیابان شهید حافظی - مجتمع لاله - پلاک 1/8


تفاوت چای ایرانی با سایر چای ها

تفاوت چای ایرانی با سایر چای ها

چای ایرانی تنها چای است که در جهان بدون هیچ گونه سمی تولید می شود که البته این ویژگی به دلیل شرایط اقلیمی حاکم بر مناطق شمالی چای خیز کشور است. چرا که در دیگر کشور ها مانند کنیا، سریلانکا و غیره به دلیل آب و هوای گرم و مرطوب بستر برای رشد آفات کاملا فراهم بوده ..

خواص چای سبز

خواص چای سبز

دانشمندان آسيايي، اروپايي و آمريکايي در بررسي ها و مطالعه هاي خود به شواهد علمي درباره فوايد و خواص درماني نوشيدن چاي سبز دست يافتند. براي مثال در سال ۱۹۹۴ نشريه ملي سرطان آمريکا نتايج مطالعه اي را منتشر کرد که نشان مي داد، نوشيدن چاي سبز خطر ابتلا به سرطان مري را در زنان و مردان چيني تا حدود ۶۰ درصد کاهش مي دهد.

خواص چای سیاه

خواص چای سیاه

خیلی از فواید چای سیاه برای بسیاری از افراد ناشناخته است.چای سیاه تنها جایگزینی برای قهوه است. از دیگر خواص چای سیاه می‌توان به تسکین برخی سردردها، تصفیه خون و بهبود رنگ چهره، پاکسازی معده و مغز، کاهش بوی بد دهان، کاهش اندوه و افزایش نشاط، رفع برخی از مشکلات ادراری، و کمک به بهبود خواب اشاره کرد.

چگونه چای طبیعی و با کیفیت را بشناسیم؟

چگونه چای طبیعی و با کیفیت را بشناسیم؟

چای یکی از نوشیدنی‌های پرمصرف برای ایرانیان است اما تولید داخلی پاسخگوی نیاز کشور نیست و سالانه حدود 100 تن چای وارد کشور می‌شود به همین دلیل شناسایی چای با کیفیت و بدون مواد افزودنی یکی از نکات مهم هنگام خرید است. چای یکی از نوشیدنی‌های پرمصرف برای ایرانیان است اما تولید داخلی پاسخگوی نیاز کشور نیست و سالانه حدود 100 تن چای وارد کشور می‌شود به همین دلیل شناسایی چای با کیفیت و بدون مواد افزودنی یکی از نکات مهم هنگام خرید است.

تاریخچه چای

تاریخچه چای

چای محصولی است که در خانواده ­های ایرانی جایگاه با اهمیتی دارد و از جمله قدیمی ترین و پرمصرف­ ترین نوشیدنی ­های دنیا بشمار می رود چندان که امروزه مردم چندین بار در روز این نوشیدنی مفرح را می نوشند. محصول چای در سطوحی از جامعه به عنوان یکی از مواد غذایی اصلی مصرفی خانوارها بدل گشته و چه از نظر نوشیدنی از نظر دارویی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

اصول صحیح برگ چینی در چای ایرانی

اصول صحیح برگ چینی در چای ایرانی

چای گیاهی دائمی و همیشه‌سبز است که از محصولات راهبردی در کشورمان به حساب می آید. چایی که مصرف می کنیم از برگ این گیاه بدست می آید. برگ، اندام اصلی تولید غذا در بوته‌های چای است. بیش از 70 درصد برگ چای را آب و بقیه آن را ماده خشک تشکیل می‌دهد. برای تولید چای باکیفیت تنها از شاخساره‌های فوقانی این گیاه شامل یک غنچه (جوانه) به همراه دو تا سه برگ استفاده می‌شود. از هر 100 کیلوگرم برگ سبز چای به طور میانگین 22/5 کیلوگرم چای خشک به دست می‌آید.